מה זה POST?

שלב ה POST מה זה ומה הוא בודק לנו

במדריך הבא נלמד מה זה שלב ה POST, מה הוא עוזר לנו לבדוק, מה קורה בסיום הבדיקה ומה קורה אם נמצאה בעיה במהלך הבדיקה.

רוצים לקבל התראה כשיצא מדריך חדש? לחצו על הפעמון בצד ימין למטה.

לעוד מדריכים טובים היכנסו לדף ההדרכות שלנו, ותוכלו למצוא הדרכות שיעזרו לכם לבצע משימות מסוימות, וגם לפתור תקלות שונות במחשב שלכם בקטגוריה חומרה או תוכנה.

מה זה POST?

POST, קיצור של Power On Self Test, שבעברית הפירוש של זה הוא בדיקה עצמית בעת הפעלה. זהו אבחון שמבצע המחשב מיד לאחר ההפעלה, כדי לבדוק אם ישנם בעיות חומרה במחשב. בסיום הבדיקה המחשב מחפש היכן ממוקמת מערכת ההפעלה וטוען לנו אותה.

המחשב אינו המכשיר היחיד שמבצע בדיקה עצמית. מכשירים אחרים כמו מכשירי תקשורת, ציוד רפואי ומכשירים נוספים מבצעים גם הם בדיקה עצמית דומה מאוד לבדיקת ה POST של המחשב.

שלב ה POST

ה POST הוא השלב הראשון בתהליך האתחול (Boot) של המחשב, בין אם הדלקתם את המחשב לראשונה מזה מספר ימים ובין אם ביצעתם הפעלה מחדש למחשב, תהליך ה POST יחל תמיד בלי שום קשר למצב הנוכחי של המחשב.

ה POST אינו קשור למערכת ההפעלה, ולכן גם אין צורך שתיהיה מערכת הפעלה מותקנת אצלכם במחשב כדי לבצע את הבדיקה של החומרה. זאת משום שהמחשב מבצע את הבדיקה בעזרת הביוס, BIOS, שמותקן לכם על לוח האם.

מה ה POST בודק?

ה POST בודק שההתקנים מותקנים ופועלים כראוי, כמו המקלדת ושאר ציוד ההיקפי, ורכיבי חומרה כמו המעבד, זיכרון, כרטיס מסך, התקני אחסון ועוד…

שלב ה POST
שלב ה POST

מה קורה בסיום ה POST?

המחשב ימשיך באתחול מיד אחרי ה POST ויחפש היכן מותקנת מערכת ההפעלה ויטען אותה אך ורק אם תהליך הבדיקה עצמית הסתיים בהצלחה. יתכן שתיהיה בעיית תוכנה שתמנע ממערכת ההפעלה שלכם לפעול והיא אינה קשורה ל POST, משום שהוא מאתר רק בעיות חומרה ולא תוכנה.

מה קורה אם בבדיקה נמצאה בעיה?

אם ה POST מצא בעיית חומרה במהלך הבדיקה, אנחנו נראה הודעת שגיאה על המסך. אם בעקבות השגיאה לא נוכל לראות תמונה במסך, אנחנו נשמע צפצוף או מספר צפצופים שינחו אותנו באיזה רכיב חומרה בדיוק נמצאת הבעייה. לעיתים יש נורת LED מהבהבת במחשב שגם מכוינה היכן נמצאת הבעיה.

למידע נוסף אודות הצפצופים ואיך יודעים איזה רכיב גורם לבעיה כנסו למדריך – המחשב מצפצף בעת ההדלקה.

אם יש לכם בעייה בכרטיס מסך לדוגמא, אנחנו לא נוכל לראות שגיאה על המסך ולכן אנחנו נצטרך להאזין למספר הצפצופים שהמחשב משמיע. מספר הצפצופים עוזר לנו לגלות איזה רכיב בדיוק בעייתי. נצטרך לעיין בחוברת היצרן של לוח האם שלכם כדי לדעת מה המשמעות של כל צפצוף.

עד כאן המדריך שלנו. עכשיו אתם יודעים מה זה שלב הPOST, מה הוא בודק, ומה קורה אם הוא מצא שגיאה.

אהבתם את המדריך?

– אל תשכחו לתת לנו לייק, אם המדריך עזר לכם.
ללחוץ על הפעמון, כדי לקבל התראה שיצא עוד מדריך שימושי כמו זה.
להירשם לאתר שלנו, כדי להישאר מעודכנים ולקבל הודעה על עוד הדרכות שימושיות.
– ניתן גם למצוא אותנו בפייסבוק.

אם יש לכם שאלות, בקשות או הערות אתם מוזמנים להגיב לנו למטה.

1 1 הצבעה
דירוג פוסט
הירשם
הודע על
guest

0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות